هیئت فوتبال استان اصفهان

دبیر هیئت فوتبال اصفهان: پرسپولیس بیشترین امنیت را در اصفهان داشت

حمیدرضا دادخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  اصفهان  درباره حواشی پیش آمده پس از دیدار 2 تیم سپاهان و پرسپولیس اظهار داشت: زمانی که حیدری داور بازی سوت پایان را به صدا دراورد 2 تیم در حال حرکت به رختکن‌ها بودند که نرسیده به تونل ورزشگاه، فیلم‌بردار باشگاه سپاهان در حال فیلم‌برداری از بازیکنان بود که با مخالفت تیم پرسپولیس مواجه شد.

وی افزود: 2 تن از بازیکنان دوربین فیلم‌بردار را پرت کردند و یک فرد هم از کادر باشگاه پرسپولیس برخورد ناشایستی با فیلم‌بردار داشت اما از این جا به بعد جریان در رسانه‌ها بزرگنمایی شده است.

دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان خاطرنشان کرد: 2 تیم هر کدام نزدیک به 40 تا 50 نفر بازیکن، تدارکات و کادر فنی داشتند که نزدیک به 100 نفر می‌شود. نیروهای یگان ویژه داخل تونل و لابی ورزشگاه مستقر بودند و نزدیک به 20 نفر عکاس هم برای پوشش تصویری در آنجا حضور داشتند.

دادخواه تصریح کرد: نرسیده به تونل درگیری لفظی بین بازیکنان 2 تیم پیش آمد و خوشبختانه هیچ درگیری فیزیکی در این جریان رخ نداد که کسی بخواهد ضرب و شتم کند، تیم پرسپولیس در دفاع از عمل خود و تیم سپاهان هم در حمایت از آن عکاس یا فیلم‌بردار باشگاه درگیری لفظی پیدا کردند.

درباره اتفاقات پس از بازی بزرگنمایی شده است

وی بیان کرد: با دخالت عوامل اجرایی و یگان ویژه همه به سمت تونل و رختکن هدایت شدند، در همین زمان جمعیت جمع شد و بزرگنمایی صورت گرفت اما هیچ اتفاقی رخ نداد و عوامل اجرایی اجازه چنین موضوعی را ندادند.

دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان گفت: یک بزرگنمایی که در برخی رسانه‌ها صورت گرفته شکسته شدن شیشه رختکن است در صورتی که کوچک‌ترین شیشه‌ای شکسته نشده است، تنها میله‌های جداکننده عکاسان روی زمین افتاد که صدای آن بلند شد و در فیلم‌ها هم مشخص است.

دادخواه اظهار داشت: از زمانی که تیم پرسپولیس وارد اصفهان شد یگان ویژه، نیروی انتظامی، حراست اداره کل ورزش و جوانان استان و همه عوامل در اختیار این باشگاه بودند و هیچ اتفاقی رخ نداده. تصاویر تردد تیم پرسپولیس را دارم و هیچ موردی در اسکورت‌ها رخ نداده است.

وی درباره مطلب منتشر شده از سوی برخی عوامل باشگاه پرسپولیس در رسانه‌ها مبنی بر تجمع هواداران سپاهان در مقابل هتل تیم مهمان و آوردن جرثقیل در مجاور هتل افزود: این موضوع را تکذیب می‌کنم و تیم پرسپولیس بیشترین امنیت را در اصفهان داشت و کوچکترین مشکلی برای تیم ایجاد نشد و نه در فرودگاه و نه درب هتل مشکلی پیش نیامد. هواداران تیم پرسپولیس در محل درب هتل جمع شده بودند و مستندات آن نیز موجود است.

دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان ادامه داد: متأسفانه بزرگنمایی‌ها در حال انجام است که زحمات نیروی انتظامی که بنده شاهد تلاش یک هفته‌ای آن‌ها بوده‌ام را زیر سوال ببرند. باید واقع‌بین باشیم و اگر کسی کار خوبی انجام می‌دهد باید تشکر کنیم.

دادخواه تصریح کرد: تیم پرسپولیس به راحتی از فرودگاه به هتل و از آنجا به راحتی به ورزشگاه آمد و با اسکورت ویژه‌ نیروی انتظامی هم از ورزشگاه رفت، تنها درگیری لفظی کوچکی بین بازیکنان دو تیم ایجاد شد که با دخالت یگان ویژه به پایان رسید.

وی خاطرنشان کرد: ازدحامی که برای خروج از زمین وجود داشت سبب بزرگنمایی شد اما هیچ درگیری فیزیکی وجود نداشت و اگر کوچک‌ترین آسیبی به کسی وارد شده من اینجا جوابگو هستم.

تست دوپینگ بازیکن پرسپولیس طول کشید وگرنه امنیت کاملاً برقرار بود

دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان تصریح کرد: تیم پرسپولیس هم بلافاصله پس از تست دوپینگ بازیکنانش از ورزشگاه خارج شد، تست دوپینگ بازیکن طول کشیده و برخی رسانه‌ها می‌گویند مدت زیادی در رختکن منتظر بهبود شرایط بوده‌اند در صورتی که همان موقع نیروی انتظامی شرایط را آماده کرده بود و به افشین پیروانی و مسئول حراست اعلام شد.

دادخواه بیان کرد: برنامه‌ریزی‌ها به قدری دقیق بود که هیچ مشکلی برای کسی پیش نیاید. من همه این‌ها را بزرگنمایی می‌بینم که از طرف باشگاه یا برخی رسانه‌ها صورت گرفته است.

وی درباره اینکه برخی از عوامل تیم پرسپولیس گفته‌اند چرا فیلم‌بردار باشگاه سپاهان در کنار زمین حضور داشته، گفت: سازمان لیگ به ما مجوز داده که تیم میزبان و تیم مهمان یک نفر عکاس و یک نفر فیلم‌بردار داشته باشد و شب قبل از بازی این فرد معرفی شده و آی دی کارت داشته است. من حرکت این فیلم‌بردار را نه تایید و نه رد می‌کنم و سازمان لیگ باید این موضوع را بررسی کند.

دبیر هیئت فوتبال اصفهان اظهار داشت: آنجا حضور داشتیم و اگر هم اتفاقی افتاده افراد حق ندارند خودشان اعمال قانون کنند. نماینده سازمان لیگ، سرپرست تیم و یگان ویژه در ورزشگاه حضور داشتند و دوستان در باشگاه پرسپولیس چرا باید خودشان اقدام کنند؟ اگر موضوع را به سرپرست تیم و ایشان به نماینده سازمان لیگ منتقل می‌کردند و اگر کار اشتباهی صورت گرفته بود ما اقدام می‌کردیم.

دادخواه افزود: به نظر من دخالت در کار فیلم‌بردار کار خطایی بود که از سوی دوستان در باشگاه پرسپولیس صورت گرفته است.