هیئت فوتبال استان اصفهان

تاج: بر اساس دستور AFC باشگاههای فوتبال باید مستقل از سایر رشته ها شود

به گزارش سایت رسمی هیئت فوتبال استان اصفهان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در جریان مجمع عمومی سالیانه هیئت فوتبال استان اصفهان با تسلیت ایام سوگواری ابوعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: مدیرکل ورزش استان از جنس فرهنگی است و نکات بسیار خوبی را یادآوری کردند و جلسه خوبی امروز پیش از مجمع با ایشان داشتیم.سهم اصفهان در حوزه فوتبال بسیار وسیع است و سهم گسترده ای هم در تیم های ملی دارد و ویژگی منحصر به فردی نیز در فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال دارد.

وی افزود: در فوتبال اصفهان باید یاد و خاطره بسیاری را گرامی داشت، از شهید غازی که خاطرات خوبی از ایشان دارم و همچنین شهید ملاافضل، شهید طحانی گرفته تا آقایان استکی، میرعرب، حریری، یاوری، هاشمی، فروتن و … که افتخار بسیاری داشتم از نزدیک آنها دیده و خاطرات خوبی از آنها دارم، برای همگی پیشکسوتان آرزوی سلامتی دارم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص فوتبال، گستردگی و فضای آن که متفاوت است، اضافه کرد: نظر من نیز این است که گسترده پرداختن به فوتبال در شبکه های مختلف با عناوین مختلف که هر روز به آن نگاه می شود موجب می شود دو اتفاق رخ دهد یکی این که شائبه و ابهامی رخ دهد؛ به عنوان مثال صحبتی که یکی از مدیران باشگاه‌ها طی روزهای اخیر گفت که VAR را نمی‌آورند تا فوتبال را درآورند بعد که از او مدارک خواستیم اظهار داشت، اشتباه کرده است.

وی افزود: در حوزه فوتبال هر اتفاقی رخ دهد چون حساسیت در آن زیاد است حاشیه ها و اتفاقات زیادی رخ می دهد و درگیر آن می شویم، برای هر موضوعی باید توضیح بدهیم.

تاج تاکید کرد: از سفره فوتبال نباید کم شود، اما باید فضای آن را گسترده و مناسب کرد، خبر نسبتا بدی که دارم این است که در آینده باید باشگاه های فوتبال از سایر رشته ها جدا شود و این اتفاق باید تا یکماه آینده رخ دهد و سرمایه گذاران باید تیم های فوتبال خود را از سایر رشته ها جدا کنند.

 

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: سپاهان تنها باشگاهی بود که تمامی استانداردهای مدنظر AFC را کسب کرد و این جریان یکی از افتخارات کشور است، در فوتسال گیتی پسند اتفاق بسیار خوبی رخ داده است و جام باشگاه‌های آسیا بعد مدتها برگزار می شود.

تاج با بیان اینکه انتظار من از فوتبال بانوان اصفهان بیشتر است، تاکید کرد: انتظار من از فوتبال اصفهان، توجه بیشتر به بخش بانوان است با توجه به اعتباراتی که دارد، فوتبال بانوان اصفهان نیاز دارد که یک سهمیه برای آسیا بگیرد و همچنین در تیم های ملی نیز سهمیه بیشتری داشته باشد. احساس می کنم کار جدی در بخش بانوان نشده است.درست است که سپاهان و نطنز مقامهایی داشتند اما کافی نیست.