هیئت فوتبال استان اصفهان

مورایس: امیدوارم فردا جو ورزشگاه فرهنگ ایران را نشان دهد

به گزارش سایت رسمی هیئت فوتبال استان اصفهان، ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار با مس رفسنجان اظهار داشت: امیدوارم از رقابت‌های لیگ و جام حذفی که به آخر رسیدیم، لذت برده باشید، امیدوارم در لیگ و جام حذفی از کیفیت تیم‌ها لذت برده باشید.

 

وی ادامه داد: امیدوارم فردا در فینال جام حذفی سازماندهی راحتی را برای مردم که به استادیوم می‌آیند، فراهم شود و حتی جو داخل ورزشگاه فرهنگ ایران را نشان دهد.

 

مورایس تصریح کرد: به هر حال فینال جام حذفی است و فردا ۲ تیم خوب و باکیفیت بازی دارند، احساس می‌کنم از نظر کیفیت و بازی که ارائه می‌کنیم، می‌توانیم نماینده خوبی برای کشور باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا در صورت قهرمان نشدن از سپاهان کنار گذاشته می‌شود، گفت: راه‌های متفاوتی برای نگاه به زندگی است و این هم یک راه است.

 

وی در مورد شایعه پیوستن به کره جنوبی عنوان داشت: قبل و بعد از بازی مردم می‌توانند در مورد خیلی چیزها صحبت کنند، حتی به شایعه‌ها احترام می‌گذارم، اما اطلاعی از این موضوع ندارم، فوتبال است و هر اتفاقی ممکن است بیفتد، فقط وقتی اتفاق بیفتد می‌توانیم مطمئن شویم.

 

مورایس در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا آینده‌اش به این بازی بستگی دارد، خاطرنشان کرد: فردا یک بازی دیگر است، فینال جام حذفی است و آینده من بستگی به بازی فردا ندارد و به کیفیت من بستگی دارد و طوری است که من می‌بینم، شاید برای برخی افراد کیفیت من به بازی فردا بستگی دارد که می‌توانم احترام بگذارم ولی راحتم و بابت هر اتفاقی که در زندگی من بیفتد، مشکلی ندارم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد تقابل با نویدکیا بیان داشت: آرزوی موفقیت دارم برای نویدکیا و همچنین تیم خو‌م؛ احترام زیادی هم برای ایشان قائل هستم.

 

وی در مورد تیم ملی پرتغال در لیگ ملت‌های اروپا گفت: همیشه مهم است که این رقابت‌ها با برد شروع شود و چگونه بازی اول شروع شود، کیفیت، برنامه‌ریزی و رفتار در اروپا مشخص است، رقیب ساده نخواهیم داشت و پرتغال کیفیت بردن بازی را داشت، حتی در دقیقه آخر.

 

مورایس در مورد اتفاقاتی که در طول فصل برای سپاهان افتاد و اینکه اگر این اتفاقات صورت نمی‌گرفت، امروز شرایط سپاهان چگونه بود، تصریح کرد: بابت اتفاقاتی که در طول فصل افتاد خوشحال نیستم، امیدوارم آینده برای همه آینده خوبی باشد؛ نمی‌توانم بگویم اگر این اتفاقات نمی‌افتاد چه می‌شد، با اگر زندگی نمی‌کنیم، زندگی اینطوری نیست؛ شاید کیفیت لازم را نداشتیم که از پس مشکلاتی که پیش آمد بربیاییم، بهترین خودمان را ارائه دادیم و بابت این راضی هستم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به بازی در ورزشگاه آزادی و تأثیر کیفیت چمن این مسابقه بر بازی عنوان کرد: فکر می‌کنم نه سپاهان، بلکه فوتبال ایران نیاز به چمن و استادیوم باکیفیت نیاز دارد تا لیگ ایران ارزش‌دار شود، چمن خوب اجازه می‌دهد ظرفیتی که دارید را ارائه دهید.

 

وی با اشاره به استفاده از VAR در این بازی گفت: خوشحالم VAR هست و از اشتباهات انسانی جلوگیری می‌کند. من به دنبال دنیای با عدالت برای خودم و همه هستم و خوشحالم که اینطور پیش می‌رود.

 

مورایس در پاسخ به سئوالی در‌ خصوص استفاده از سه هافبک نسبتاً دفاعی در دیدار مقایل گل‌گهر و مقایسه با مسابقات لیگ برتر گفت: اگر اینطور می‌گویید، شاید قرار بوده کمی دفاعی‌تر بازی کنیم. یک نفر‌ نگران هافبک‌های تهاجمی‌ فرداست و شما نگران جایگزین یک بازیکن در بازی فردا هستید و من به کل تیم در‌بازی فردا مقابل مس رفسنجان فکر می‌کنم زیرا بالانس در‌ بازی فردا برایمان مهم است؛ هرچه بیشتر توپ داشته باشید، کمتر دفاع می‌کنید، برای اتفاقات فردا راه حل‌هایی داریم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در خصوص محرومیت برخی بازیکنان در بازی فردا گفت: اگر دابو فردا بازی نکند، بازیکن جایگزین داریم، اسدی را هافبک نمی‌بینم و برای من بازیکن تهاجمی است؛ بازیکن داریم که در این پست بازی کنند، اسدی تنها یک هفته است کخ از مصدومیت ۳ هفته‌ای برگشته است. در کنار آنها، حسین‌نژاد را داریم که او را باور دارم؛ حسین‌نژاد و حبیبی هافبک جوان خیلی خوب هستند و هر دو می‌توانند بازی کنند.