هیئت فوتبال استان اصفهان

مورایس: فوتبال همیشه عادلانه نیست

به گزارش سایت رسمی هیئت فوتبال استان اصفهان، ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پس از دیدار با شمس‌آذر قزوین اظهار داشت: به بازیکنان بابت عملکرد خوبشان تبریک می‌گویم، دستاورد خوبی داشتیم و بیشترین گل را در لیگ زدیم، این نشان دهنده عملکرد خوب تیم است.

 

وی ادامه داد: به شهریار بابت کسب عنوان آقای گلی تبریک می‌گویم؛ همچنین به کسانی که لیگ را بردند تبریک می‌گویم.

 

مورایس تصریح کرد: می‌خواهم حمایت هواداران را در بازی جام حذفی برای تیم و بازیکنان داشته باشیم، بازی چالش‌انگیزی برای ما خواهد بود، امیدوارم باتوجه به میزبانی سپاهان در این مسابقه، حضور حداکثری تماشاگران را داشته باشیم زیرا گل‌گهر تیم ساده‌ای نیست.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: چیزی که مشخص است، این است که من امروز در مورد داور صحبت نکردم اما داور امروز خوب بود و تأثیری در روند و بازی نداشت؛ در بازی‌های آخر لیگ داوری‌های بیطرفانه‌تری دیدیم؛ به عنوان مربی انتظار کمک از کسی نباید داشته باشم و باید خودمان به خودمان کمک کنیم؛ در بازی‌های آخر داوری‌های بهتری داشتیم و در لیگ بهتر شدیم. به عنوان مربی، انتظار نداریم که کسی به ما کمک کند و باید خودمان به خودمان کمک کنیم.

 

وی همچنین درباره لیگ امسال و قهرمان نشدن سپاهان عنوان داشت: دوست دارم تمرکزم روی خودم باشد که باعث می‌شود بهتر عمل کنیم و عملکرد عادلانه‌ای انتظار داشته باشیم، باید به عملکرد خودمان نگاه کنیم و بهبود ببخشیم؛ البته حتما اشتباهاتی داشتم که این اشتباهات باعث شدن در لیگ جایگاه بهتری نداشته باشیم و باید در آینده بهتر شویم.

 

مورایس یادآور شد: با توجه اتفاقات زیادی که داشتیم، انتظار داشتیم، عملکرد بهتری داشته باشیم، به هر حال تیم قهرمان بهتر از دیگران بود در مواردی از ما بهتر بودند و قهرمان شدند؛ البته اینکه چطور توانستند در مقوله‌هایی بهتر از ما باشند، چیزیست که نمی‌توانم در مورد آن صحبت کنم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در ادامه گفت: برای استقلال متأسف هستم، آنها بیشتر مدت فصل را صدرنشین بودند و حیف شد که نتوانستند قهرمان شوند و اینکه چطور این اتفاقات افتاد را نمی‌دانم؛ البته به من ارتباطی ندارد چطور این اتفاقات افتاد، با هواداران استقلال همدردی می‌کنم، فوتبال همیشه عادلانه نیست و به قهرمان لیگ مجددا تبریک می‌گویم.

 

وی در پاسخ به این‌که چه نمره‌ای به عملکردش در سپاهان در فصل جاری و فصل قبل می‌دهد، گفت: من به خودم در هر دو سال نمره صفر می‌دهم زیرا چیزی نبردم؛ درباره جام حذفی هم تیم‌های دیگرا نیز شانس قهرمانی در جام حذفی را دارند.

 

مورایس در پایان پیرامون شرایط لیگ امسال ادامه داد: اجازه بدهید من درباره سال بعد و فوتبال ایران صحبت کنم؛ شاید متوجه شده باشید آنچنان که باید خوشحال نیستم و حس خوب را ندارم، باید به آینده نکاه کنم، به نظرم با شرایط موجود در این باشگاه امکان ندارد جامی ببرید و این نوضوع غیرممکن به نظر می‌رسد. به هر حال سال بعد ۳ تیم در رقابت بین‌المللی آسیا خواهیم داشت؛ امسال لیگ بسیار عجیب و غریبی داشتیم و با توجه به اسپانسر و حمایت‌های مالی از استقلال و پرسپولیس، این موضوع، چیز خوبی است که می‌شنوم. البته نمی‌خواهم در مورد تیم‌های کوچک مثل خودمان صحبت کنیم، به هر حال شاید اینقدر کوچک هستیم که با این ۲ باشگاه مقایسه شویم.

 

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تصریح کرد: من در مورد ۲ تیم بزرگ صحبت می‌کنم؛ به هر حال با بودجه‌ای که داریم و اگر همه صادق باشند، فکر می‌کنم بسیار سخت است که در رقابت‌های بین‌المللی با تیم‌های دیگر رقابت کنیم؛ باید یک نکته بگویم و آن این است که با توجه به پیشنهاداتی که از باشگاه‌های دیگر دارم، این سقف بودجه فوتبال ایران اجازه درخشش تیم‌های ایرانی در رقابت بین‌المللی را نخواهد داد.

 

وی خاطرنشان کرد: ایران بسیار بزرگ و قدرتمند است، این بسیار مایه تأسف است که ضعف خود را نشان می‌دهیم، در نقطه‌ای که دیگر کشورها قدرت خود را از نظر سرمایه‌گذاری به رخ می‌کشند، چیزی که فکر می‌کنم، باید به تصمیم خوبی برسیم که تیم‌های ایرانی باعث غرور و افتخار مردم ایران باشند. کنفدراسیون فوتبال آسیا در رقابت‌های آسیایی تعداد بازیکنان خارجی را افزایش داد و این نشان می‌دهد که ما باید از این موضوع برای بهبود کیفیت تیم‌مان استفاده کنیم؛ پس با این شرایط چطور می‌توانیم رقابت برابری داشته باشیم؟!

مورایس در پایان گفت: در ایران مردم بسیار باکیفیتی در فدراسیون و باشگاه‌ها داریم، باید ببینیم چطور می‌توانیم لیگ و بازیکنان بهتری داشته باشیم که به بهترین لیگ آسیا تبدیل شویم زیرا پتانسیل آن را داریم، همه را دوست دارم و باعث افتخار است در کنار شما بودم، با توجه به رقابت پیش رو آینده را نمی‌دانم.