هیئت فوتبال استان اصفهان

مورایس: باید با شرایط و موارد بجنگیم و پا پس نکشیم

به گزارش سایت رسمی هیئت فوتبال استان اصفهان، ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پیش از دیدار با شمس‌آذر قزوین در جام حذفی اظهار داشت: رقابت متفاوتی است و باید کارهای متفاوتی انجام می‌دادیم، از حریف آگاه هستیم و نتیجه لیگ را می‌دانیم و حریف ساده‌ای نیست، در خانه مقابل هواداران هستیم، باید تمام تلاشمان را بکنیم که به فینال برسیم، باید بازی جذابی باشد.

وی ادامه داد: از هواداران می‌خواهم به ورزشگاه بیایند، بازی وسط هفته است اما تیم به همه حمایت‌ها نیاز دارد، با تمام چالش‌ها، با حضور هواداران می‌توانیم در کنار یکدیگر از پس چالش‌ها بربیاییم.

مورایس در مورد وضعیت بازیکنان سپاهان بیان داشت: بعد از بازی با استقلال با برخی مشکلات برای بازیکنان رو‌به‌رو شدیم، فرشاد احمدزاده و محمدجواد حسین‌نژاد مقداری مصدوم شدند، محمد کریمی نیز از قبل مصدوم و در حال خوب شدن است، آریا یوسفی نیز مصدوم است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: وقتی در مورد دفاع صحبت می‌کنیم باید سازماندهی تدافعی را بررسی کنیم، آریا یکی از مدافعان است که مصدوم شده است، دانشگر، یزدانی، محمدی، نورافکن و حتی دابو را داریم و فکر نمی‌کنم به مدافع نیازی داشته باشم.

وی ادامه داد: قبلا فقط جایگزینی فقط برای زکی‌پور در دفاع چپ نداشتیم که نورافکن از مصدومیت برگشته و می‌تواند در دفاع چپ، مرکزی سمت چپ و هافبک بازی کند؛ بازیکنانی داریم که ظرفیت دارند در پست‌های مختلف بازی کنند.

مورایس همچنین عنوان کرد: اگر به اتفاقات نگاه کنیم، لحظات خوبی نداشتیم، نمی‌خواهم به گذشته برگردم زیرا به آینده نکاه می‌کنم، بازی بود که ۶ بازیکن نداشتیم یا گل زدیم که قبول شد و بعد کنسل شد و طوفان‌های زیادی اطراف تیم ایجاد شد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تصریح کرد: همه بازیکنان تیم کیفیت لازم را دارند، فقط باید به آن‌ها از طرف ما و باشگاه اعتماد داده شود، با ترکیب خوبی لیگ را شروع کردیم و داشتیم می‌بردیم، بدون دلیل از اول به چهارم رفتیم اما اتفاقات افتاد و تأثیرات منفی برای ما داشت و به رقیبان اعتماد به نفس داد تا با روحیه بهتر ادامه دهند، تیمی که لیاقت داشت به رده چهارم رسید و تیم‌های دیگر بالاتر رفتند اما اکنون باید کنار یکدیگر کار و تلاش کنیم.

وی همچنین افزود: در سایت ترانسفر مارکت ارزش کل تیم‌ها را ببینید که سپاهان چندم است، استقلال، پرسپولیس و تراکتور بالاتر هستند، چرا فقط ما جریمه شدیم و کسی دیگر نباید جریمه می‌شد؟ می‌گویند، سپاهان باشگاه پولدار است اما مجتمع فولاد پولدار و موفق است.

مورایس خاطرنشان کرد: از تمرین بعدی حضور هواداران آزاد است، بیایند و ببینند با چه شرایط زمین تمرین می‌کنیم که در لیگ سه یا چهار نمی‌بینیم، به سپاهان حمله کردند و نمی‌توانم باور کنم، باشگاه سپاهان برای رشد فوتبال و سازماندهی قدم برمی‌دارد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان یادآور شد: دوست دارم بدانم سایر باشگاه‌ها چه می‌کنند که ما فقط باید جریمه شویم، سپاهان هدف شد و امیدوارم از باشگاه‌ها درس بگیریم زیرا احساس می‌کنم فقط ما اشتباه کردیم، سپاهان فقط برای افتخارآفرینی و رشد فوتبال ایران تلاش کند.

وی همچنین عنوان کرد: هواداران عاشق سپاهان بدانند در تیم بازیکنان خوبی هستند، هر ۳ ماه یا ۶ ماه نمی‌توانیم بازیکن عوض کنیم، یک بازیکن خارجی یک ماه است به ما اضافه شده است که سرعت خوبی دارد و طبق نیاز وی را گرفتیم.

مورایس ادامه داد: بازیکنان ایرانی خوبی داریم، در ایران هستیم، باید به بازیکنان ایرانی و کیفیتی که دارند، اعتماد داشته باشیم، با باشگاه قرارداد دارند و باید از آن‌ها حمایت کنیم تا بتواند عملکرد نشان دهد، نباید خودمان مقابل خودمان قرار بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان تصریح کرد: شرایط ساده نبوده، باید برا شرایط و موارد بجنگیم و نباید پا پس بکشیم، هیچ سیستمی نیست که بدون اشتباه باشد اما اگر همه همکاری کنند و همبستگی داشته باشند، می‌توانند از پس مشکلات بربیایند، شرایط سختی بوده است و باید ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: این بازیکنان و نیمی که دیدید، برابر بهترین ترکیب آسیا بازی کردند و داشتند می‌بردند و فقط ۱۰ نفره باختند، یک بازیکن خارجی بود و همه ایرانی بودند اما تیم مقابل بازیکنان خارجی و ملی‌پوش زیادی داشت.

مورایس در پایان گفت: کیفیت بازیکنان ایرانی خیلی خوب است و باید اعتماد کنیم، بازیکنان معروف را نمی‌توانیم به ایران بیاوریم، باید به بازیکنان ایرانی اعتماد کنیم و روزی می‌آید که از ایران بازیکن می‌برند، علی اعرابی فقط تجربه کم‌دارد و پتانسل زیادی دارد و از خیلی از بازیکنان لیگ برتر بهتر است. بازیکنی می‌خواهیم که در زمین زندگی‌اش را بگذارد و تا زمانی که خارجی پیدا نکنم که اینطور باشد، آن را به اینجا نمی‌آورم.