هیئت فوتبال استان اصفهان

مهدی: جزئیات ورود تماشگران هنوز اعلام نشده است / از هیئت فوتبال استان اصفهان به دلیل میزبانی خوب متشکرم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هیئت فوتبال استان اصفهان، سهیل مهدی در گفتگو با واحد روابط عمومی هیئتفوتبال استان اصفهان، در خصوص بازرسی ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا از اصفهان و برخی شهرهای کشور اظهارداشت: به واسطه بحث میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا، چند کشور از جمله ایران کاندیدای میزبانی از این رقابت‌هاشدند که مستندات و مدارک میزبان بر اساس موارد خواسته شده کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شده بود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران ادامه داد: پس از ارسال این موارد، کارشناسان و بازرسان AFC به ایرانآمدند و اکنون در شهر اصفهان حضور دارند که از این تیم 10 نفره هرکدام با تخصص‌های مختلف در زمینه برگزاریتورنمنت بزرگ ملت‌های آسیا حضور دارند که این رویکردها از جمله رسانه، هتل‌ها، اقامت، حمل و نقل بین شهری وزیرساخت ورزشگاه‌ها توسط این افراد بررسی می‌شود.

وی افزود: این تیم همه امکانات ما را بررسی و ارزیابی کردند و از اصفهان عازم ریاض هستند تا امکانات عربستان را نیزبررسی کنند؛ علاوه بر آن قطر و هند نیز داوطلب میزبانی از این رقابت‌ها هستند.

مهدی بیان داشت: به واسطه شرایطی که از لحاظ زیرساخت در عربستان و قطر وجود دارد، رقابت قدری سخت است واحتمال دارد به واسطه توسعه فوتبال و ایجاد فراگیری فوتبال در قاره آسیا، کشور ما واجد شرایط بیشتری برای میزبانی ازاین رقابت‌ها باشد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران خاطرنشان کرد: فضای گرمی که تماشاگران ایرانی از لحاظ شوربخشی وهیجان به فوتبال القا می‌کنند، در هیچ کدام از سه کشور دیگر داوطلب میزبانی وجود ندارد و امیدوارم به این واسطه مزیتبرتری داشته باشیم تا بتوانیم میزبانی را کسب کنیم.

وی در رابطه با پیش‌بینی کسب این میزبانی گفت: فقط می‌توانیم امیدوار باشیم چرا که از وضعیت سه کشور دیگر اطلاعیندارم و امیدوارم که ما ارجح‌ترین باشیم.

مهدی در رابطه با شرایط اصفهان برای کسب میزبانی این رقابت‌ها نیز گفت: اصفهان یکی از شهرهای خوب ما است کهبا وجود داشتن دو ورزشگاه خوب، شرایط میزبانی برای رقابت‌های آسیایی را دارد و وجود هتل‌های خوب و همچنین فضایتاریخی شهر اصفهان و فرودگاه بین‌المللی این شهر موارد خوبی است که به ما می‌تواند کمک کند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران بیان  داشت: شهرهای مشهد و تبریز نیز همین شرایط را دارند، اما بایددید در مقایسه با دیگر کشورها در چه شرایطی هستیم.

وی در رابطه با حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیز گفت: این اتفاق خوبی بود که رقم خورد اما منتظر جزئیات اجرای آنهستیم که چه میزان از ظرفیت ورزشگاه‌ها به این امر اختصاص داده خواهد شد و شرایط واکسیناسیون برای ورود چگونهخواهد بود از مواردی است که باید اعلام شود.

مهدی در پایان افزود: جای دارد از هیئت فوتبال استان اصفهان به دلیل میزبانی شایسته از عوامل کنفدراسیون فوتبالآسیا کمال تشکر را داشته باشم؛ اصفهان همواره در بحث برگزاری بازی‌های لیگ برتر فوتبال به خوبی عمل کرده و یار ویاور سازمان لیگ بوده است.