هیئت فوتبال استان اصفهان

چراغپور: به زودی طرح تحول آموزش را ایجاد می‌کنیم

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جلال چراغپور در ابتدا گفت: حدود دو ماه پیش با رییس فدراسیون تلفنی صحبت کردیم و در آن مکالمه عزیزی خادم نظر من را در خصوص امکان همکاری با کمیته آموزش فدراسیون جویا شد و من پاسخ مثبت دادم. پس از آن به دلایلی که در راس آن بازی‌‌های بسیار مهم تیم ملی بود، ادامه صحبت‌ها راکد ماند تا اینکه روز گذشته جلسه‌ای را به عنوان دنباله همان مذاکرات تلفنی برگزار کردیم.
وی ادامه داد: در این جلسه کلیه مسائل کمیته آموزش مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت و برنامه هایی که برای حل مشکلات موجود را تنظیم کرده بودم، به صورت شفاهی با رییس فدراسیون در میان گذاشتم و قرار شد که برنامه هرچه سریع‌تر به صورت مکتوب در اختیار فدراسیون قرار بگیرد.
رییس کمیته آموزش افزود: ضمن اینکه به مباحثی مانند تفاوت نگرش موجود میان آموزش داخلی و مطالب روز دنیا پرداختیم و قرار شد طرحی جهت تحول در آموزش طراحی شود و آن را در اختیار برنامه سازان فدراسیون قرار بدهم و در قالب این طرح تحول آموزش، مطالب روز دنیا را وارد شیوه آموزش کشور کنیم.
چراغپور تصریح کرد: کلیه اختیارات ممکن در کمیته آموزش بر عهده ریاست همین کمیته قرار گرفت و تمام مسائل از قبیل مدرسان، مربیان، محتوای دروس، کلاس‌ها، تقویم‌های کلاس‌های مربیگری و کلیه مسائل در اختیار کمیته آموزش خواهد بود و هیچ دپارتمان یا نهاد دیگری نمی‌تواتد در حیطه اختیارات کمیته آموزش موازی کاری کند.
وی در پایان اظهار داشت: بلافاصله پس از پایان جلسه کارم را آغاز کردم؛ اما به دلیل اینکه مکان کمیته آموزش تغییر کرده است، چند روز دیگر دفتر کمیته را تحویل می‌گیرم. حضورم در کمیته آموزش به صورت تمام وقت خواهد بود و تلاش می‌کنم ظرف کمترین مدت آثار حرکت رو به جلو در کمیته آموزش را جامعه فوتبال و مربیان احساس کنند. چرا که خواسته عزیزی خادم ایجاد سامانه مدرن آموزشی است و نگرش او در پی ایجاد یک فدراسیون مترقی است.