هیئت فوتبال استان اصفهان

علی طاهری:فوتبال اصفهان سرشار از پتانسیل‌های ناب است.

علی طاهری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت هیئت فوتبال و تغییرات آن، اظهار کرد: از تاریخ ۲۳مهر ماه که این مسئولیت را بر عهده گرفتم، نقاط ضعف و قوت هیئت را بررسی کردم و در نیروی انسانی و تقویت ساختار هیئت فوتبال تغییراتی انجام دادم و امیدوارم بتوانیم قدم های بعدی را بهتر و هوشمندانه در جهت تقویت و رشد فوتبال اصفهان برداریم.

وی در ارتباط با تغییراتی که در ساختار هیئت فوتبال انجام شده است، گفت: هر مدیری تفکرات خاص خود را دارد و نمی توان گفت مدیران قبلی نقطه ضعف داشتند، حدود ۱۴ سال آقای ابرقویی نژاد و بعد هم یک دوره ۴ساله آقای هراتیان در راس هیئت فعالیت داشتند و براساس تفکرات خود، آن را اداره کردند و در حال حاضر نیز من بر اساس تفکراتی که دارم در کنار استفاده از نقطه نظرات کارشناسان، متخصصان و پیشکسوتان در این حوزه به اداره هیئت می پردازم؛ بنابراین سعی می کنیم بهترین انتخاب و تصمیم را در راستای اعتلای فوتبال اصفهان داشته باشیم.

وی افزود: کمیته داوران تا جایی که اطلاع دارم در هیئت قبلی به صورت دپارتمانی اداره می شد و در دوره جدید از مهدی اخوان از داوران باتجربه گذشته اصفهان، دعوت به همکاری کردیم و ایشان نیز دپارتمان داوری را چینش کردند و یک تیم بسیار قوی در این بخش فعالیت خواهند داشت.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان خاطرنشان کرد: در بخش نائب رئیس هیئت، غلامرضا جعفری و میترا چین سری هر دو دارای رزومه قوی و از مربیان و مدرسان باتجربه فدراسیون هستند، در امور خزانه‌داری و مالی از زحمات نزدیک ۲۵سال آقای انواری در این حوزه تقدیر شد و علی اصغر رضایی که یک نیروی جوان و باتجربه است را دعوت به همکاری کردیم. بخش روابط عمومی نیز دستخوش تغییراتی شد و سعی کردیم نفرات خوب و فنی را جایگزین کنیم. در روز انتخابات به این نکته اشاره کردیم که نیروهایی که عملکرد خوبی داشتند از بدنه هیئت جدا نخواهند شد، نمونه آن دبیر هیئت بود که با توجه به عملکرد مثبت در سمت خود ابقا شدند، با تفویض اختیارات دبیر و نایب رئیس بانوان وظایف خود را انجام خواهند داد. علاوه بر این جلساتی نیز با مسئولان شهری در جهت پیشبرد اهداف خواهیم داشت و امیدوارم با تحقق آنها به اهداف خود نزدیک شویم.

ظرفیت های فوتبالی اصفهان باید بالفعل شوند

طاهری با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالایی که در فوتبال اصفهان وجود دارد، گفت: فوتبال دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است، این مسئله در کلانشهر اصفهان و همچنین شهرستان های آن به خوبی دیده می شود و می توانند حرف های زیادی داشته باشند. سعی می کنیم با اجرایی کردن برنامه ها، استان اصفهان را به جایگاهی که در شأن آن است برسانیم. فدراسیون فوتبال، به استان اصفهان به واسطه سرمایه گذاری که باشگاه های ذوب‌آهن و سپاهان در فوتبال، گیتی پسند و نامی نو در فوتسال آقایان و بانوان و فرش حداد در فوتبال ساحلی انجام داده اند و همچنین داوران خوبی که اصفهان دارد، نگاه ویژه ای دارد، بنابراین این انتظار از هیئت فوتبال استان می رود که به بخش هایی مثل بانوان، داوران و شهرستان ها توجه ویژه تر داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای بررسی و عملکرد بهتر فوتبال شهرستان ها، رئیس هیئت فوتبال شهرستان اصفهان به عنوان مسئول کمیته شهرستان ها انتخاب شد و جلسات بسیار خوبی را به صورت وبینار با شهرستان های استان برگزار کرد و قرار است این جلسات در بخش های مختلف ادامه پیدا کند، نقاط ضعف و قوت شهرستان ها بررسی شود و در نهایت با گزارشی که به ما خواهند داد با برنامه ریزی انجام شده از پتانسیل آنها استفاده و در جهت رفع نقاط ضعف فعالیت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی ما در هر سه رشته زیر مجموعه هیئت یعنی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و در دو بخش آقایان و بانوان و مباحثی چون زیرساخت ها، موضوع مدارس و آکادمی های فوتبال و تیم های پایه در حال انجام است به دنبال اقدامات موثری هستیم.

چرا مجوز برگزاری لیگ فوتسال داده نمی شود؟

طاهری که سال ها تجربه مدیریت در فوتسال را دارد، درباره عدم صدور مجوز برای برگزاری لیگ برتر فوتسال و پیشنهاد برگزاری آن به صورت متمرکز، گفت: شیوع ویروس کرونا یک شرایط خاص است که با سلامتی جامعه سر و کار دارد و چون فوتسال در فضای بسته انجام می شود حساسیت روی آن بیشتر است، اما اینکه رشته هایی مثل والیبال، بسکتبال و هندبال مجوز برگزاری گرفته اند؛ اما به فوتسال هنوز مجوز نداده اند، جای سوال است، حتی به کشتی هم مجوز داده شده، در این خصوص باید مسئولان فدراسیون، سازمان لیگ فوتسال و ستاد ملی مبارزه با شیوع ویروس کرونا جوابگو باشند.

وی افزود: در خصوص نحوه برگزاری مسابقات فوتسال در سطح لیگ برتر به صورت متمرکز کار درست و فنی برای فوتسال ایران که سابقه زیادی در سطح جهان دارد و لیگ آن یکی از قوی ترین لیگ ها است و از کیفیت بالایی برخوردار است؛ مناسب نیست. برگزاری آن به صورت مجتمع از نظر فنی که مشکلات خاص خود را دارد، وضعیت آمادگی بدنی بازیکنان به ویژه ملی پوشان و از نظر سرمایه گذاران که بیشتر بخش های خصوصی هستند و هزینه های سنگینی پرداخت می کنند، همچنین در بخشی از برنامه و اهداف خود در حوزه برندسازی که دیده شدن و تبلیغات است به آن هدفی که انتظار دارند، نخواهند رسید، بنابراین سازمان لیگ فوتسال و فدراسیون تصمیم درستی باید در این زمینه داشته باشند تا هم پروتکل های بهداشتی رعایت شود و هم بحث سرمایه گذاران و بازیکنان دیده شود تا ضرری متوجه تمامی گروه ها نشود.

حفظ سهمیه لیگ برتر فوتسال بانوان

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان همچنین در خصوص وضعیت دو سهمیه فوتسال بانوان در لیگ برتر و اما و اگرهای حفظ این دو سهمیه، گفت: قطعا ما دو سهمیه خود را در لیگ برتر فوتسال بانوان حفظ خواهیم کرد و در این موضوع شک نکنید؛ اما هنوز تکلیف لیگ برتر فوتسال و دسته یک مشخص نشده است و دستورالعمل و نامه ای برای هیئت و باشگاه ها زده نشده است. می بینید که در بخش آقایان هم هنوز هیچ برنامه ای اعلام نشده است، بحث تمرینات با توجه به آنکه در برگزاری مسابقات شک و تردید وجود دارد، درست نیست، با انجام یک هفته ای تمرینات و دوباره تعطیلی دوهفته ای، بازیکنان را در معرض آسیب بیشتر قرار می دهیم، فصل تمرینات بازیکنان با بدنسازی آغاز می شود که نمی توان چنین ریسکی انجام داد، این مسئله علاوه بر بازیکنان هزینه های زیادی برای اسپانسرها به دنبال دارد و می تواند در حوزه ورزش بانوان عامل دفع کننده باشد تا جذب کننده، اما به طور قطع ما دو نماینده بانوان را در فوتسال خواهیم داشت، ابتدا باید تکلیف مجوز ستاد کرونا برای برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فصل گذشته مشخص شود و در نهایت به لیگ برتر فوتسال بانوان خواهیم رسید.

یاوری چهره بین المللی بود

طاهری درباره فقدان از دست دادن محمود یاوری، اظهار کرد: زحمات ایشان در هر دو بخش ملی و باشگاهی برکسی پوشیده نیست. یاوری در فوتبال استان اصفهان و دیگر استان ها تاثیرات مثبت زیادی داشته است و حق بر گردن فوتبال ایران دارند، تنها بحث اصفهان نیست، درست است که به واسطه اصفهانی بودنشان برای ما اصفهانی ها متفاوت تر است؛ اما در فوتبال شیراز نیز به واسطه مقطعی که در برق شیراز حضور داشت، تاثیرگذار و خدمات زیادی برجای گذاشت.

وی تاکید کرد: جایگاه ایشان جایگاهی ملی و بین‌المللی است؛ زمانی که ریاست FIFA  و AFC پیام تسلیت می فرستند، نشانه چهره بین المللی بودن ایشان است. خیلی خوب بود زمانی که ایشان مربیگری را کنار گذاشتند در پست ها و جایگاه‌های دیگری از تخصص و دانش ایشان استفاده می شد. وجود مرحوم یاوری می توانست منشا خدمات بیشتری شود. می توان گفت افرادی که در کنار ایشان بودند و کسب دانش کردند، سود کردند و آنهایی که استفاده نکردند، حسرت آن را خواهند خورد، ایشان یک اسطوره بودند و همیشه نام و یادشان در اذهان باقی خواهد ماند و امیدوارم شاگردان و نسل تربیت یافته مکتب این مرد بزرگ با سرلوحه قرار دادن منش ایشان بتوانند به فوتبال کشور کمک کنند.