هیئت فوتبال استان اصفهان

دبیر هیئت فوتبال اصفهان: منتظر ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی از سوی سازمان لیگ هستیم.

حمیدرضا دادخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، اظهار داشت: سازمان لیگ هنوز پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی مسابقات را به هیئت فوتبال ابلاغ نکرده است. قرار بود صبح امروز پروتکل‌های بهداشتی به هیئت‌های فوتبال ابلاغ شود که تا کنون این اتفاق رخ نداده و هیچ چیز مستندی به هیئت فوتبال استان ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه پس از شروع تمرینات تیم‌های فوتبال بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت خواهد شد، خاطرنشان کرد: فراهم آوردن موارد لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمرینات تیم‌های فوتبال بر عهده باشگاه‌ها بوده و بر روی اجرای آن، نظارت خواهد شد. پس از ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی از طریق هیئت فوتبال، هیئت پزشکی-ورزشی و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها بر رعایت موارد بهداشتی در تمرینات تیم‌ها نظارت می‌کنند.

دبیر هیئت فوتبال اصفهان افزود: هنوز مشخص نشده که از میان هیئت فوتبال، هیئت پزشکی-ورزشی و یا دانشگاه‌های علوم پزشکی کدامیک مسئول نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط باشگاه‌ها هستند، اما قطعا در ابلاغیه پروتکل‌های بهداشتی این مورد نیز مشخص خواهد شد. منتظریم این ابلاغیه به دست ما برسد تا آن را اجرا کنیم.

وی در پاسخ به اینکه در صورت بازگشایی لیگ، یا توجه به قرمز بودن وضعیت بیماری کرونا در شهرستان اصفهان و تاکید ستاد مقابله با کرونا برای برگزاری بازی‌ها در شهرهای وضعیت سفید، امکان میزبانی تیم‌های اصفهانی در استان‌های هم‌جوار وجود دارد یا خیر، گفت: فعلا قصد و نیت سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال آغاز تمرینات تیم‌های فوتبال است. در فاصله زمانی 3 تا 4 هفته‌ای که برای آماده‌سازی تیم‌ها در نظر گرفته شده، ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد و تنها در آستانه مسابقات می‌توان درباره نحوه و مکان برگزاری بازی‌ها اظهارنظر کرد.

دادخواه تصریح کرد: مسئولان سازمان لیگ و ستاد مقابله با کرونا منتظر هستند تا ببینند شرایط بیماری و استان‌های مختلف در آن زمان به چه شکل خواهد بود. شهرستان اصفهان 2 ورزشگاه مختلف برای میزبانی رقابت‌های لیگ برتر دارد و ممکن است تا زمان برگزاری مسابقات، دستورالعمل‌های اتخاذ شده تغییر کرده و یا اتفاقات دیگری رخ دهد. علاوه بر آن بازگشایی مسابقات فوتبال، فقط مختص به رقابت‌های لیگ برتر نیست و رقابت‌های لیگ‌ آزادگان، دسته‌های دوم و سوم، رقابت‌های فوتسال و مسابقات استانی به صورت پلکانی بازگشایی خواهد شد.

وی افزود: در واقع می‌توان گفت بازگشایی لیگ برتر مقدمه شروع فعالیت‌های فوتبالی است، در نتیجه الان نمی‌توان درباره شرایط ورزشگاه‌ها اظهارنظری کرد و باید منتظر مشخص شدن وضعیت شهرها در فاصله زمانی پیش از شروع بازی‌ها بود. اگر تا آن زمان اتفاق خوبی رخ دهد و اصفهان جزو شهرستان‌های سفید اعلام شود، مشکلی برای میزبانی تیم‌های استان به وجود نخواهد آمد. در غیر این صورت، استان اصفهان ورزشگاه استاندارد دیگری برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر در اختیار نداشته و مجبور است در استان‌های هم‌جوار بازی‌ها را برگزار کند.

دبیر هیئت فوتبال اصفهان گفت: نباید فعالیت‌های فوتبالی را فقط در مسابقات لیگ برتر خلاصه کرد. در استان اصفهان افراد زیادی وجود دارند که وابسته به فوتبال بوده و از طریق این رشته زندگی‌شان را اداره می‌کنند. بسیاری از باشگاه‌های خصوصی متضرر شده‌اند و هر روز باید جوابگوی صدها نفر از این افراد باشیم که منتظر بهبود شرایط و آغاز فعالیت‌هایشان هستند.