هیئت فوتبال استان اصفهان

توضیحات رئیس کمیته جوانان در خصوص اصلاحات رده های سنی پایه محمدی:از فصل آینده تغییرات طبق استاندارد AFC انجام می شود

توضیحات رئیس کمیته جوانان در خصوص اصلاحات رده های سنی پایه
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در خصوص اصلاحات رده های سنی اعلام شده به هیئت های فوتبال استان ها توضیحاتی ارائه کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی هیئت فوتبال استان اصفهان و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت:با توجه به تاکیدات و پیگیری های جناب آقای نبی دبیرکل محترم فدراسیون نظرات هیئت های محترم فوتبال استان ها ، کارشناسان حوزه فوتبال پایه ، اعضای کمیته جوانان همچنین اعضای کارگروه توسعه فوتبال پایه مورد بررسی و تجمیع قرار گرفته که در نهایت مقرر شد در شرایط سنی مسابقات فصل آتی لیگ های پایه تنها یک سال تغییر داشته باشیم.
محمدی اضافه کرد:بر مبنای توسعه فوتبال پایه لازم است لیگ های تمامی رده ها در سطح کشور به صورت منظم و مستمر برگزار شود که بر همین اساس نشست های مشترکی با مسئولین سازمان لیگ برگزار شده و بر مبنای نظر سنجی همچنین نیازسنجی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که شاید امکانات سخت افزاری یکسان به منظور برگزاری مسابقات در رده های سنی متعدد در کشور وجود ندارد. به همین دلیل لازم است اصلاحات در این بخش به صورت تدریجی انجام شود.
رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال همچنین اظهار داشت:تلاش می کنیم اصلاح رده های سنی به صورت گام به گام و به طور مثال هر سال در یک رده انجام شود. ما در سال جاری مسابقات قهرمانی آسیا در رده های نوجوانان و جوانان را خواهیم داشت و در نهایت مسابقات جام های جهانی این دو رده سنی در سال 2021 برگزار می شود. می توانیم یک سال دیگر به بازیکنان این رده های سنی تنفس بدهیم اما از فصل آینده ناچار هستیم طبق استانداردهای AFC تغییرات لازم را در مسابقات رده های سنی داشته باشیم که بر این اساس مسابقات بین المللی زیر 16 سال نداریم. بازی های نوجوانان در رده زیر 17 سال و جوانان زیر 20 سال برگزار خواهد شد.به هر ترتیب بر مبنای برنامه توسعه فوتبال جوانان آسیا که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران هم مورد نظارت قرار می گیرد لازم است استانداردهای مورد نظر را مورد توجه قرار دهیم.
اکبر محمدی اضافه کرد:رهنمودهای دبیرکل فدراسیون در اتخاذ این تصمیم بسیار مهم بود خصوصا با توجه به اینکه ایشان سال ها تجربه حضور در کمیته مسابقات را داشتند تصمیمات مناسبی اتخاذ شد. در واقع فدراسیون فوتبال با این رویکرد دو هدف جدی را دنبال می کند. هدف اصلی توسعه فوتبال پایه به منظور موفقیت تیم های ملی در تورنمت های بین المللی قاره ای و جهانی است و بازیکنان این تیم ها در مسابقات داخلی آبدیده می شوند. موضوع و هدف دوم استعدادیابی منظم در رقابت های لیگ است که به برگزاری منظم و مستمر مسابقات در تمامی رده ها نیاز داریم. در این بخش لازم است به دنبال رعایت استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا باشیم تا در نهایت سطح بازی ها بالاتر برود و به توسعه مد نظر در این بخش دست یابیم.