هیئت فوتبال استان اصفهان

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان: شهرستان‌ها از چرخه فوتبال استان خارج شده‌‌ بودند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، امیرمسعود هراتیان ظهر امروز پنجشنبه در مجمع سالیانه هیئت فوتبال استان اصفهان که با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد، اظهار داشت: هیئت فوتبال اصفهان به معنای واقعی هیئت فوتبال استان است و در همه نقاط استان اصفهان فعال هستیم. با توجه به سیاست سال گذشته که لیگ به صورت استانی برگزار شد، امروز به مرحله‌ای رسیدیم که هیئت فوتبال به معنای واقعی استانی است.

وی درباره عملکرد سال گذشته هیئت فوتبال استان اصفهان افزود: 56 تیم اصفهان در مسابقات کشوری شرکت کردند و 35 دوره کلاس مربیگری برگزار کردیم. همچنین 13 دوره کلاس داوری درجه 3 و 2 در بخش آقایان و بانوان برگزار شد.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان ادامه داد: 10 تیم از اصفهان مقام نخست کشور را کسب کردند و سعید قاسمی و علی حفیظی 2 داور فوتبال و فوتسال اصفهانی عنوان بین‌المللی را به دست آوردند و پس از فدراسیون نخستین بار اصفهان این کار را انجام داد و کلیه مکاتبات فدراسیون از طریق اتوماسیون صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: 114 بازیکن از استان اصفهان در رده‌های مختلف ملی حضور دارند و 4 مربی داریم که در رده‌های ملی فعالیت می‌کنند.

هراتیان گفت: 2 دوره کلاس پیش فصل داوری را از طرف شهرستان‌های خمینی‌شهر و نطنز میزبانی کردیم. مجموعه مربیان و بازیکنان در بخش بانوان در استان اصفهان قوی بوده و تیم نامی‌نو نیز قهرمان لیگ برتر فوتسال بانوان کشور شد.

وی تصریح کرد: برای نخستین بار 5 تیم در لیگ دسته سوم داشتیم. استان اصفهان چندین سال به سپاهان و ذوب‌آهن تکیه کرده بود، اما امسال 5 تیم در مرحله دوم لیگ دسته سوم داشتیم و علت این امر نیز پشتوانه‌سازی بود.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان با بیان اینکه برای نخستین بار سال گذشته ارزیابی از هیئت‌های شهرستان‌ها داشتیم که نشان داد شهرستان‌ها از چرخه فوتبال خارج شده‌اند، اضافه کرد: تا کنون در هر شهرستان یک لیگ برگزار می‌شد و همین مسئله سبب کاهش انگیزه شهرستان‌ها شده بود و به همین دلیل با همکاری روسای هیئت‌های شهرستانی لیگ در سطح استان برگزار شد.