هیئت فوتبال استان اصفهان

تاج: فدراسیون وظیفه ای برای تهیه VAR ندارد/ عملکرد اصفهان مطلوب است

به گزارش سایت رسمی هیئت فوتبال استان اصفهان، مهدی تاج در حاشیه مجمع سالانه هیئت فوتبال استان اصفهان در جمع خبرنگاران در خصوص مجمع و وضعیت هیئت فوتبال استان اصفهان، اظهار کرد: در این جلسه صورت های مالی هیئت بیان شد که مطلوب بود، کار ما در مجامع این است که این موارد را بررسی کنیم. در اصفهان شاخص های بسیار قوی داریم در فوتبال نقش اصفهان بسیار گسترده است و دو نماینده در جام باشگاه‌های آسیا در فوتسال و فوتبال داریم که باید مورد حمایت جدی قرار گیرند در مجمع هم بدان اشاره کردم. ارزیابی من از عملکرد اصفهان مثبت است.

وی افزود: نگرانی جدی در فوتبال بانوان دارم، چرا که آنگونه که انتظار می رود نیست و باید مدیران باشگاه‌ها به آن نگاه جدی تری داشته باشند و هیئت هم نظارت کند. پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی در اصفهان وجود دارد و نباید تعطیل کنند. فوتبال ساحلی نیز وضعیت مطلوبی ندارد یک تیم برای اصفهان کافی نیست، در یزد ساختار خوبی دارد باوجود اینکه سرمربی تیم ملی ار اصفهان است ما سوم جهان در فوتبال ساحلی هستیم و حیف است که اصفهان نقش کمرنگی در این بخش داشته باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادتباط با استفاده «VAR» در ورزشگاه ها، گفت: یکی از مسائل ما VAR است و باید بگویم تهیه VAR از وظایف فدراسیون فوتبال نیست و این وظیفه باشگاه‌ها است که آنها را تهیه و در ورزشگاه‌های خود که برای انجام مسابقات اعلام می کنند نصب کنند، اما با توجه به اینکه به لحاظ شرایط تحریمی نمی‌توانند؛ بنابراین فدراسیون به نیابت از آن‌ها با هزینه خود و کمک وزارت ورزش این کار را انجام می‌دهد. پیش‌بینی می‌کنم لیگ امسال با VAR برگزار شود ولی این موضوع به تنهایی کافی نیست.

 

وی افزود: ورزشگاه‌ها باید نور تا هزار ۶۰۰ لوکس داشته باشند و باید جایگاه‌های vip و vvip ، چمن مطلوب و ورودی بانوان و آقایان مجزا شود. اصفهان جزو معدود استان‌هایی است که نمی‌توانیم بانوان را به ورزشگاه بیاوریم. مشکلاتی از لحاظ ساختار ورزشگاه است که حرف درستی است و باید در نقش جهان رفع کنیم. به هر جهت نمی‌توان مسابقات را بدون حضور بانوان در دراز مدت برگزار کرد، در تمامی استانها این موضوع حل شده و یک استان دیگر نیز همین مشکل را دارد که در حال پیگیری هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: بلیت الکترونیک تا هر فرد در صندلی خود مستقر شود، این بلیت ها باید با کدملی تهیه شود. در بازی مس رفسنجان و پرسپولیس حدود ۳۷ هزار بلیت به فروش می رسد اما نزدیک با ۷۰ هزار نفر وارد ورزشگاه شده اند، اگر اتفاقی رخ دهد اولین نفراتی که بلید پاسخگو باشند از سوی فدراسیون خواهند بود. اگر تمام مولفه‌ها به درستی برگزار شوند، مسابقات لیگ در همان استان برگزار شوند، اما اگر هر کدام از این مولفه‌ها نباشد، بازی در ورزشگاه دیگری برگزار می شود.

 

تاج در پاسخ به سئوالی در خصوص ضمانت اجرایی سقف بودجه، تاکیدکرد: خود ما در ایجاد سپاهان نقش داشتیم و همین طور سیمان سپاهان و سپاهان را مطلوب خودم می دانم. به تماشاگران نیز حق می دهم چرا که به آنها توضیح کاملی داده نشده است. از سوی دیگر به اعتراض هواداران نیز حق می‌دهم چرا که به آنها توضیح کافی و کاملی داده نشده است. رعایت عدالت مالی در برنامه هفتم امسال ارائه شده و سال گذشته نیز بوده است، باشگاه‌ها اگر بیش از درآمدشان هزینه کنند، نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای بگیرند. سخت‌ گیری ما موجب شد ۷ باشگاه از AFC مجوز حرفه‌ای بگیرند، در حالی که ۵ باشگاه از ژاپن مجوز گرفتند.ایران و عربستان سقف این مجوزها بودند. سپاهان تمام استانداردهای بین المللی را در گرفتن مجوز کسب کرد که خود باعث افتخار است، باید همه باشگاه‌ها باید رعایت کنند.

وی تصریح کرد: این جریان ممکن است ضعف‌هایی هم داشته باشد، در جلسه ای که با مدیران عامل باشگاه‌ها داشتیم، تمام ضعف‌ها و ایرادات گفته شد تا اصلاح شود، ضعف جدی بیان نشد ولی اگر باز هم ضعفی باشد می‌توانیم آن را برطرف کنیم.

 

تاج با بیان اینکه می دانید که در شرایط تعدیل بودیم، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا در درجه اول باشگاه‌هایمان از جام باشگاه‌های آسیا حذف نشوند، پیش از این تعلیق بودیم، اما اکنون از تنبیه به تشویق رسیده‌ایم. ۳۰۰ هزار دلار بابت اینکه خود فدراسیون فوتبال چند سال پیش در مجوز حرفه‌ای خوب عمل نکرده و به باشگاه‌هایی که نباید مجوز داده بود، جریمه شد. امسال این مبلغ به تشویق رسیده و AFC امسال تشویق کرد و ۷ باشگاه به مجوز حرفه‌ای رسیدند. قانون است که باید رعایت شود و ضعف‌هایی دارد که باید برطرف شود.